Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Sztuczna Inteligencja & Superbakterie

Sztuczna Inteligencja w walce z superbakteriami: Nowe nadzieje na horyzoncie

Jak sztuczna inteligencja przyczynia się do walki z superbakteriami? Odkryj rolę AI w odkryciu nowego antybiotyku, Abaucin, zdolnego pokonać śmiertelne superbakterie, takie jak Acinetobacter Baumannii.
30-05-2023
Reaktor MARIA - Narodowy Skarb w Kryzysie

Polski reaktor jądrowy MARIA: Gdy problem wynagrodzeń decyduje o losach nauki i zdrowia

Czy problemy płacowe pracowników reaktora MARIA mogą zagrozić polskiej nauce i produkcji kluczowych izotopów medycznych? Poznaj konsekwencje kryzysu i możliwe rozwiązania.
08-04-2023
Rewolucja w Terapii Stawów: Bottle-Brush

Polska innowacja w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów: kopolimery typu "bottle-brush"

Odkryj polską innowację w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów! Dowiedz się więcej o rewolucyjnym podejściu naukowców z Politechniki Łódzkiej, wykorzystujących kopolimery typu "bottle-brush" w terapii stawów, by poprawić jakość życia pacjentów na całym świecie.
31-03-2023
Nowe horyzonty w leczeniu raka i zakrzepów

Przełom w medycynie: prace Filipa Fedaka i zespołu naukowców zmierzające ku rewolucji w leczeniu raka i zakrzepów!

Poznaj Filipa Fedaka, młodego naukowca, który kontynuuje prace nad potencjalnymi nowymi metodami leczenia raka i zapobiegania zakrzepom. Dowiedz się, jak polski talent może przyczynić się do zmiany oblicza medycyny i wpłynąć na życie milionów pacjentów na całym świecie.
29-03-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023
Przełom Polskich Naukowców w Leczeniu Szpiczaka

Sukces polskiej hematoonkologii: Nowa nadzieja dla pacjentów ze szpiczakiem mnogim!

Polski sukces w leczeniu szpiczaka mnogiego: Odkrycie naukowców z Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego wprowadza rewolucję w terapii podtrzymującej, zwiększając szanse na długotrwałą remisję i jakość życia pacjentów na całym świecie.
18-03-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Nowa era w projektowaniu implantów czaszkowych

Naukowiec z AGH prekursorem w projektowaniu implantów czaszkowych za pomocą sztucznej inteligencji!

Projekt dr. inż. Marka Wodzińskiego oparty na sztucznej inteligencji pozwala na projektowanie spersonalizowanych implantów czaszkowych w znacznie szybszy sposób niż dotychczas. Dowiedz się więcej o tej innowacyjnej metodzie i przyspieszeniu procesu operacji.
09-03-2023
Polak uczestniczy w odkryciu leku na nadciśnienie!

Polak przyczynił się do przełomowego odkrycia w leczeniu opornego nadciśnienia tętniczego!

Obiecujące wyniki badania na temat skuteczności leku aprocitentan w leczeniu opornego nadciśnienia tętniczego, przeprowadzonego przez polskiego badacza prof. Krzysztofa Narkiewicza i międzynarodowy zespół naukowców, opublikowane w prestiżowym czasopiśmie The Lancet. Dowiedz się więcej o działaniu leku oraz nadziejach na nowe terapie.
07-03-2023
Gry pomagają w badaniach medycznych u dzieci

Gra komputerowa jako pomoc w badaniach medycznych u dzieci!

"Gry komputerowe odgrywają coraz większą rolę w badaniach medycznych u dzieci. Politechnika Łódzka stworzyła innowacyjną grę komputerową, która pomaga w badaniach funkcjonalnego rezonansu magnetycznego u dzieci.
04-03-2023
Polscy naukowcy na tropie leku na raka piersi

Naukowcy Politechniki Krakowskiej na tropie leku na złośliwego raka piersi

Naukowcy z Politechniki Krakowskiej poszukują nowych związków chemicznych, które pomogą w leczeniu potrójnie negatywnego raka piersi, jednej z najbardziej złośliwych kobiecych chorób. Projekt ma na celu opracowanie celowanego leku, który będzie skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla pacjentów.
02-03-2023
Nowy wynalazek w terapii przeciwnowotworowej

Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opracowali nowy sposób na zwalczanie nowotworów!

Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opracowali nowy sposób na zwalczanie nowotworów poprzez modyfikację białek C2 i czynnika B związanych z układem dopełniacza. Zmodyfikowane białka podnoszą skuteczność immunoterapii stosowanej w leczeniu chłoniaków i białaczek B-limfocytarnych, co może przyczynić się do zwiększenia skuteczności leczenia i ograniczenia skutków ubocznych.
28-02-2023
Liga Superbohaterów - walka o uśmiech dzieci

Liga Superbohaterów - walka o uśmiech chorych dzieci!

Przeczytaj wywiad z członkami Fundacji Liga Superbohaterów - organizacji charytatywnej ze Szczecina, która od ponad 10 lat odwiedza dzieci w szpitalach i hospicjach, pomagając im walczyć z chorobą i przynosząc uśmiech na ich twarze. Poznaj historię organizacji, jej działalność i wyzwania, jakie stoją przed jej członkami.
27-02-2023
Polacy opracowali nowe związki przeciwnowotworowe!

Polacy opracowali nowe związki przeciwnowotworowe!

Interdyscyplinarny zespół naukowców z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Lublinie oraz z CBMiM PAN w Łodzi zaprojektował i zsyntetyzował dwa nowe związki przeciwnowotworowe o silnych właściwościach, które zostały przebadane pod kątem właściwości fizykochemicznych i biologicznych.
21-02-2023

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.