Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Folio Photonics i ich rewolucyjny dysk optyczny

CES 2023: Nowa technologia optyczna firmy Folio Photonics może radykalnie obniżyć koszt przechowywania danych

Firma Folio Photonics stworzyła nową technologię umożliwiającą przechowywanie danych na dyskach optycznych w skali korporacyjnej. Ta zrewolucjonizowana technologia ma na celu radykalne obniżenie kosztów początkowych i całkowitego kosztu posiadania danych oraz tworzenia kopii zapasowych.
16-01-2023
CES 2023: Z 2 minut do 10 sekund.

CES 2023: To urządzenie skróci czas mycia zębów z 2 minut do 10 sekund!

Y-Brush to innowacyjny produkt francuskiego start-upu z Lyonu, który zrewolucjonizował szczotkowanie zębów. Założyciel Benjamin Cohen wraz ze swoim zespołem wyprodukowali szczoteczkę soniczną Y-Brush, która wykonuje szczotkowanie całej jamy ustnej w zaledwie 10 sekund.
09-01-2023
CES 2023: Folia imitująca skórę rekina

CES 2023: Imitacja skóry rekina w samolocie pozwoli oszczędzić emisji wielu ton CO2!

CES 2023 to konferencja technologiczna, w której rozwiązania wspierające ochronę środowiska są w centrum uwagi. Przykładem jest innowacyjna folia Riblet inspirowana skórą rekina – dzięki niej samoloty lecące regularnymi trasami będą emitować mniej CO2 i spalać mniej paliwa.
06-01-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.