Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Reaktor MARIA - Narodowy Skarb w Kryzysie

Polski reaktor jądrowy MARIA: Gdy problem wynagrodzeń decyduje o losach nauki i zdrowia

Czy problemy płacowe pracowników reaktora MARIA mogą zagrozić polskiej nauce i produkcji kluczowych izotopów medycznych? Poznaj konsekwencje kryzysu i możliwe rozwiązania.
08-04-2023
Przyszłość fotowoltaiki - kropki kwantowe!

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali nowe, ekologiczne panele fotowoltaiczne!

Odkrycie naukowców z Politechniki Łódzkiej może przyczynić się do rewolucji w produkcji paneli fotowoltaicznych. Wykorzystując grafenowe kropki kwantowe z bioodpadów, naukowcy opracowali nową, efektywną i ekologiczną metodę produkcji elastycznych i przezroczystych ogniw fotowoltaicznych.
23-02-2023
Produkcja wody z owoców przyjazna środowisku!

Wyciśnięte do ostatniej kropli. Polska firma we współpracy z Politechniką Wrocławską wytwarza wodę z owoców!

Politechniką Wrocławską współpracując z firmą Organic Water opracowała zrównoważoną produkcją soków, wykorzystując technologię Wyparnego Oczyszczania Wody, która pozwala na oszczędność energii i zamknięcie obiegu wody w przemyśle. To ważny krok na drodze do ochrony naszej planety.
20-02-2023
Przydomowa wiatrownia

Przydomowa "wiatrownia" w każdym domu? Śląscy naukowcy wymyślili specjalną turbinę!

Naukowcy z Politechniki Śląskiej stworzyli Silesian Wind Generator (SWG) – turbinę o pionowej osi obrotu, która dzięki cichej pracy w zurbanizowanym otoczeniu i przy bardzo niskich prędkościach wiatru może zrewolucjonizować energetykę.
31-01-2023
Innowacyjna produkcja prądu z żywych roślin!

Innowacyjna technologia produkcji energii elektrycznej z żywych roślin!

Po raz pierwszy na świecie „zielone źródła energii” mogą być naprawdę zielone. Grupa badaczy na czele z dr Marjolein Helderem opracowała metodę produkcji energii elektrycznej z żywych roślin w ramach projektu Plant-e. Na konferencji technologicznej spotkaliśmy się z Marią Ribeiro przedstawicielką startupu, która opowiedziała nam o ich innowacyjnej technologii.
10-11-2022
Kamil Wroński panele słoneczne

Kamil Wroński ma 14 lat i został najmłodszym przedsiębiorcą w Polsce. Stworzył własną technologię sterowania panelami słonecznymi.

Kamil Wroński ma 14 lat i będzie najmłodszym przedsiębiorcą w naszym kraju. Kamil jest dziś jednocześnie uczniem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz studentem Politechniki Lubelskiej.
25-04-2022

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Energia z fal morskich

Powstało nowe, bardzo efektywne źródło energii pozyskiwanej z fal marskich!

Aby móc przekształcić energię fal w energię elektryczną, skonstruowany przez startup Havkraft konwerter energii jako jedyny znany mi na świecie pozyskuje ją tak skutecznie przy tak elastycznym podejściu do instalacji.
19-04-2022
Turbina pływowa w Europie

Największa na świecie turbina pływowa powstała w Europie

Największa na świecie turbina pływowa w pełni ruszyła! Udało się zakończyć budowę największej na świecie pływającej turbiny pływowej o mocy 2 MW. Zasili piękną odnawialną energią dwa tysiące domów. Jedno z największych na świecie urządzeń!
21-03-2022
Światło bez energii

Technologia, która w najbiedniejszych rejonach świata pomaga pozyskać światło bez energii

Rewolucja energetyczna. Technologia, która jako jedyna na świecie pomaga bezpiecznie oświetlać domy w najbiedniejszych częściach świata bez elektryczności!
18-03-2022

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.