Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Niewidzialne Zagrożenie w Naszych Domach

Niewidzialne Zagrożenie w Naszych Domach

Elektroodpady to aktualnie najszybciej rosnąca kategoria śmieci, które powstają w domu. Niewiele osób wie, że to nie tylko kable czy telefony, ale również niektóre zabawki, czy grające książeczki dla dzieci.
22-11-2023
Technologia Flat Panel Haptics

Od płaskich ekranów do wypukłych przycisków - Nowa era technologii dotykowych

Przełomowy postęp w technologii dotykowej, Flat Panel Haptics, wprowadza nowy wymiar do interakcji z urządzeniami ekranowymi. Poznaj rewolucję, która może zmienić sposób, w jaki postrzegamy smartfony i tablety.
28-04-2023
Geniusz układów scalonych: Prof. Cezary Ambroziak

Cezary Andrzej Ambroziak: Polski geniusz układów scalonych!

Zanurz się w inspirującej historii polskiego geniusza - Profesora Cezarego Andrzeja Ambroziaka, twórcy pierwszych w Europie układów scalonych, który przyczynił się do rozwoju współczesnej elektroniki. Odkryj jego wkład w naukę, współpracę z międzynarodowymi uczelniami i wpływ na kolejne pokolenia naukowców.
31-03-2023
Polski sukces na SAE Aerodesign 2023

Politechniki Wrocławska i Warszawska odnoszą sukces na międzynarodowych zawodach lotniczych!

Odkryj sukces polskich studentów z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej na prestiżowych międzynarodowych zawodach SAE Aerodesign East 2023 w USA. Dowiedz się więcej o ich osiągnięciach i innowacyjnych projektach!
28-03-2023
Wagary z Politechniką - Rekordowa helisa DNA

Politechnika Bydgoska prowadzi młodzież ku odkryciom: Rekordowy dzień z DNA!

Politechnika Bydgoska organizuje wyjątkowe wydarzenie "Wagary z Politechniką", podczas którego uczniowie z różnych szkół zgłębiają tajniki biotechnologii i razem składają najdłuższą helisę DNA na świecie, bijąc rekord. Wydarzenie promuje naukę w praktyce, współpracę między uczelniami i szkołami, a także rozbudza zainteresowanie młodzieży nauką i biotechnologią.
23-03-2023
Lucjan Łągiewka - geniusz czy oszust?

Niezwykła historia wynalazcy bez formalnego wykształcenia naukowego - Lucjan Łągiewka

Odkryj historię Lucjana Łągiewki i jego wynalazek - zderzak Łągiewki. Mimo kontrowersji i krytyki ze strony niektórych naukowców, urządzenie faktycznie działa i może mieć szerokie zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Czy ciężka praca i determinacja mogą prowadzić do osiągnięcia ważnych odkryć?
11-03-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Kobiety na Czele Polskiej Nauki

Polskie kobiety w nauce: od badaczek kosmosu po pionierkę przeszczepu twarzy

Poznaj niezwykłe historie czterech wybitnych polskich naukowczyń - Profesor Bożena Czerny, Prof. dr hab. Magdalena Król, Dr Anna Łosiak i Profesor Maria Siemionow. Odkrycia i badania naukowe tych kobiet zmieniają nasze zrozumienie świata i przyczyniają się do postępu w dziedzinach takich jak astronomia, biologia nowotworów, geologia planetarna oraz transplantologia.
08-03-2023
Sztuczna Inteligencja tworzy nowy zawód – chatera!

Sztuczna Inteligencja tworzy nowy zawód – chatera!

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji szef agencji Job’n’Joy Tomasz Graszewicz, oraz Agencja Up pracuje ze sztuczną inteligencją oraz jej roli w branży kreatywnej. Wykorzystując Sztuczną Inteligencję stworzył zdjęcia kotów, którym następnie nadał formę kalendarza. Środki z jego sprzedaży trafią na karmę dla bezdomnych kotów wychowywanych w Schronisku na Paluchu.
17-02-2023
Nowa nadzieja dla pacjentów po zawałach serca

Ten „pompujący” implant serca z komórek macierzystych może naprawiać uszkodzenia spowodowane zawałem serca!

Artykuł poświęcony jest procesowi badań klinicznych nowych płatków przeszczepianych do serc pacjentów. Ośrodki akademickie na całym świecie prześcigają się w tej dziedzinie, by stworzyć produkt medyczny, który uratuje życie milionów ludzi na Ziemi. Przeczytaj, aby poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się więcej o płatkach przeszczepianych do serc.
15-02-2023

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.