Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Niewidzialne Zagrożenie w Naszych Domach

Niewidzialne Zagrożenie w Naszych Domach

Elektroodpady to aktualnie najszybciej rosnąca kategoria śmieci, które powstają w domu. Niewiele osób wie, że to nie tylko kable czy telefony, ale również niektóre zabawki, czy grające książeczki dla dzieci.
22-11-2023
Przełom w technologii LED

Dr Szymon Zelewski i jego wkład w rozwój LED: rola hybrydowych perowskitów

Odkryj rewolucyjne badania dr Szymona Zelewskiego z WPPT, który uczestniczył w opracowaniu nowej generacji diod LED o zwiększonej jasności i wydajności, wykorzystując hybrydowy perowskit.
19-05-2023
Wizja Przyszłości Okulistyki

Oko w Oko z AI: Prof. Andrzej Grzybowski o Przyszłości Okulistyki

Rozmowa z Prof. Andrzejem Grzybowskim, wybitnym specjalistą w dziedzinie okulistyki, o zastosowaniu sztucznej inteligencji w diagnozowaniu retinopatii cukrzycowej, wyzwaniach i przyszłości medycyny okulistycznej.
28-04-2023
Lekkie Kruszywa Kompozytowe

Lekkie kruszywa kompozytowe: Innowacyjne rozwiązanie z odpadów dla przemysłu i budownictwa

Odkryj innowacyjne i ekologiczne lekkie kruszywa kompozytowe CLA i ultrakompozytowe UCLA, opracowane przez naukowców z Politechniki Częstochowskiej, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i wprowadzają rewolucję w przemyśle budowlanym.
25-04-2023
Małe Reaktory Jądrowe w Polsce

Na tropie energetyki przyszłości: Polska stawia na małe reaktory jądrowe

Polska stawia na małe reaktory jądrowe BWRX-300 GE Hitachi, aby przyspieszyć transformację energetyczną. Odkryj, jak innowacje energetyczne mogą przyczynić się do zredukowania emisji CO2 i osiągnięcia celów klimatycznych. Poznaj zalety technologii SMR i wybrane lokalizacje reaktorów jądrowych.
19-04-2023
EkoTerminator: Mikrofale Kontra Rośliny Inwazyjne

Mikrofalowe urządzenie do niszczenia roślin inwazyjnych: nowatorskie rozwiązanie z polskiego uniwersytetu

Zainspiruj się unikalnym, ekologicznym urządzeniem mikrofalowym, stworzonym przez polskich naukowców z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, które efektywnie walczy z roślinami inwazyjnymi bez szkodliwych chemikaliów.
12-04-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.