Photo representing the subject of the blog
Portret DNA Art Jurka Owsiaka na aukcji WOŚP
Reading time: 2 minutes

Najnowsze posty

Portret DNA Art Jurka Owsiaka na aukcji WOŚP

Już w najbliższą niedzielę wielki finał 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tymczasem w serwisie aukcje.wośp.org.pl spore zamieszanie, trwają licytacje wyjątkowych przedmiotów. Z Wielką Orkiestrą, po raz kolejny grają też naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, którzy na tegoroczną aukcję przekazali coś specjalnego -  Portret DNA Art Jurka Owsiaka.

 

Portret DNA Art jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju obrazem z zapisem kodu genetycznego. To klucz do artystycznego wyrażania siebie w nieszablonowy sposób.

Naukowcy z laboratorium Fundacji Badań i Rozwoju Nauki wyizolowali materiał DNA z próbki pobranej od Jurka Owsiaka, następnie w wyniku zaawansowanych technologicznie prac laboratoryjnych otrzymali graficzne przedstawienie wybranych cech. W ten sposób powstało niezwykłe dzieło – 3 geny: kreatywności, szczęścia i inteligencji zamknięte w grafice art&science.

 

Portret DNA Art Jurka Owsiaka, o wymiarach 70x100 cm, został wydrukowany na naturalnym płótnie (canvas) pokrytym specjalną warstwą verniksu. Zastosowany 12-kolorowy druk najwyższej jakości (Fine Art) cechuje niespotykana trwałość i odwzorowanie szczegółów.

Płótno portretu zostało nabite na szeroką ramę z bokami zadrukowanymi kolorem, dlatego nie wymaga dodatkowego obramowania.

 

Obraz został przygotowany w laboratorium Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, której zespół naukowy pracuje nad innowacyjnym projektem 3D bionicznej trzustki - - funkcjonalnego narządu zbudowanego z żywych komórek, który zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy.

 

W tym roku towarzyszy nam hasło: Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Chcemy wygrać z sepsą – gramy dla wszystkich, małych i dużych.

 

Gorąco zachęcamy do licytowania portretu DNA Art Jurka Owsiaka ze specjalną dedykacją autora: „Siema! Jurek Owsiak 31. finał 29.01.2023".

 

Licytacja trwa do 5 lutego na:

https://allegro.pl/oferta/portret-dna-art-jurka-owsiaka-13174042575