Pierwsza w Polsce uczelnia robotycznie wydaje obiady!

Pierwsza w Polsce uczelnia robotycznie wydaje obiady!

Wyższa Szkoła Bankowa została pierwszą w Polsce uczelnią wydającą studentom i pracownikom ciepłe posiłki za pomocą automatycznego robota.

Całkowitą odpowiedzialność za posiłki i serwis 24 godziny na dobę ponosi polski startup Best Meals, którego autorami są Michał Sokołowski i Kamil Miodowski. Pomysł powstał na bazie kilkunastoletnich doświadczeń jego właścicieli, ich zamiłowania do technologii i kuchni. To oni jako pierwsi w Polsce wprowadzili na polski rynek automat z ciepłym jedzeniem. Posiłki dostarczane są do niego codziennie, a robot działa na zasadzie chłodni i modułu podgrzewającego. Unikalność tego rozwiązania pozwala zjeść dowolny ciepły posiłek w każdym momencie dnia, a studenci mają do wyboru przeróżne dania kuchni europejskiej (w tym głównie polskiej). Automat jest niezwykle szybki i potrafi przygotować posiłek w zaledwie 70 sekund.1 To bardzo wygodna i praktyczna alternatywa także dla uczelni gdyż nie jest zobowiązana do prowadzenia barku oraz szukania ajentów, a powierzchnię przeznaczoną na kuchnię mogą zagospodarować w inny sposób. Przestrzeń jest również wolna od zapachu gotowania, a ponadto nie występuje problem z resztkami po posiłkach. Mimo, że maszyna oferuje coś co zaspokaja wyłącznie podstawową potrzebę to stawia na człowieka i w tle służącą mu technologię co zasługuje na szczególną pochwałę.

Fot. 1 Pierwszy w Polsce robot do wydawania ciepłych posiłków na uczelni
Autor: Michał Wiktorowicz