Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Rafał Biros – najmłodszy łowca komet

Rafał Biros: Niezwykła historia najmłodszego łowcy komet na świecie

Odkryj inspirującą historię Rafała Birosa, najmłodszego łowcy komet na świecie, z niewielkiego miasta Świdnica w Polsce. Jego pasja i determinacja przyczyniły się do rozwoju nauki astronomicznej i stanowią inspirację dla młodych naukowców.
31-05-2023
Sukces polskich biomateriałów

Srebrny medal dla polskich doktorantek: Innowacyjne biomateriały na implanty kości prezentowane w Genewie

Młode naukowczynie z Politechniki Krakowskiej otrzymały srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie za opracowanie innowacyjnych biomateriałów na implanty kości, mających zastosowanie w medycynie regeneracyjnej tkanki kostnej.
17-05-2023
SLugG - Badania Smarów w Mikrograwitacji

Polski Zespół Studentów Odkrywa Tajemnice Smarów w Mikrograwitacji: Projekt SLugG

Odkryj fascynujący świat badań kosmicznych prowadzonych przez polski zespół studentów z Politechniki Gdańskiej, którzy biorą udział w prestiżowym programie PETRI, badając wpływ mikrograwitacji na smary stosowane w przemyśle kosmicznym.
12-05-2023
Zwycięzcy Złota w Nauce

Zdobywcy Złota w Nauce: Jak Młode Polskie Umysły Zdominowały Międzynarodowy Turniej Fizyków

Poznaj historię zwycięstwa polskiej drużyny w Międzynarodowym Turnieju Fizyków. Odkryj, jak ci młodzi naukowcy pokonali świat swoją kreatywnością, ciężką pracą i fascynacją fizyką.
11-05-2023
Zdobywcy Przestrzeni - Dr0p Team

Dr0p Team – uczniowie z Bednarskiej Szkoły Realnej zdobywają przestrzeń kosmiczną!

Odkryj historię Dr0p Team - uczniów z Bednarskiej Szkoły Realnej, którzy zdobywają przestrzeń kosmiczną. Poznaj ich innowacyjny projekt i dowiedz się, jak wpływa on na rozwój nauki i technologii.
03-05-2023
Kosmiczne Osiągnięcia Polki

Młoda Polka w kosmicznej elicie: Od marzeń do NASA - historia niezwykłego sukcesu

Odkryj inspirującą historię młodej Polki, która dzięki swojej pasji, determinacji i talentowi zdobyła miejsce w prestiżowym programie stażowym NASA. Czytaj więcej o jej niezwykłej podróży!
19-04-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Sukces ZUT na FRC Bowling Ball 2023

Studenci ze Szczecina wygrali w USA. Ich kula do kręgli z betonu pokonała konkurentów z całego świata

Studenci ZUT zdobywają złoto na FRC Bowling Ball 2023, projektując niezwykłą betonową kulę do kręgli. Dowiedz się więcej o ich innowacyjnym podejściu!
14-04-2023
Marzenia bez granic. Polka na Harvardzie!

Polka zdobywa Harvard! Determinacja, marzenia i droga do sukcesu

Odkryj historię młodej Polki, która dzięki determinacji, talentowi i wsparciu najbliższych, zdobyła szansę na studia w prestiżowym Harvardzie. Czytaj naszą rozmowę i daj się zainspirować!
03-04-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023
Bartosz Chejchman - polski student z Oksfordu

Od gier do programowania - historia Bartosza Chejchmana, polskiego naukowca z Uniwersytetu Oksfordzkiego

Zapoznaj się z fascynującą historią Bartosza Chejchmana, polskiego innowatora w dziedzinie informatyki, który z powodzeniem aplikował na studia na prestiżowym Uniwersytecie Oksford. W wywiadzie z nami opowie o swoich pierwszych krokach w programowaniu, procesie aplikacyjnym na Oksford, a także podzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości informatyki i sztucznej inteligencji.
14-03-2023
Kobiety w kosmosie: misja DEMETER

Pierwsza polska analogowa misja kosmiczna z udziałem kobiet!

Poznaj pierwszą w Polsce analogową misję kosmiczną, w której skład wchodziły tylko kobiety. Misje analogowe to kluczowe testy dla przyszłych wypraw kosmicznych, a badania przeprowadzone podczas misji DEMETER stanowią istotny krok w kierunku lepszego zrozumienia, jak organizmy ludzkie i technologie mogą przetrwać w warunkach kosmicznych.
06-03-2023

"Polski SpaceX" założony przez dwóch absolwentów AGH podbija rynek kosmiczny!

Innowacyjny start-up Liftero, założony przez absolwentów AGH w Krakowie oferuje logistykę kosmiczną z użyciem platformy satelitarnej "Motus". Firma zdobyła już uznanie na rynku, zdobywając kontrakty z Europejską Agencją Kosmiczną, a jej rozwój przyczynia się do dynamicznego wzrostu sektora kosmicznego w Polsce.
25-02-2023
Deep Learning dla Choroby Parkinsona

Młody naukowiec z WAT na tropie lepszej terapii choroby Parkinsona!

Artykuł opisuje badania naukowe, które wykorzystują nowoczesne technologie, takie jak aplikacje mobilne i sztuczne sieci neuronowe, w celu poprawy diagnozowania i leczenia choroby Parkinsona.
18-02-2023

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.