Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Wizja Przyszłości Okulistyki

Oko w Oko z AI: Prof. Andrzej Grzybowski o Przyszłości Okulistyki

Rozmowa z Prof. Andrzejem Grzybowskim, wybitnym specjalistą w dziedzinie okulistyki, o zastosowaniu sztucznej inteligencji w diagnozowaniu retinopatii cukrzycowej, wyzwaniach i przyszłości medycyny okulistycznej.
28-04-2023
Lekkie Kruszywa Kompozytowe

Lekkie kruszywa kompozytowe: Innowacyjne rozwiązanie z odpadów dla przemysłu i budownictwa

Odkryj innowacyjne i ekologiczne lekkie kruszywa kompozytowe CLA i ultrakompozytowe UCLA, opracowane przez naukowców z Politechniki Częstochowskiej, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i wprowadzają rewolucję w przemyśle budowlanym.
25-04-2023
Jacek Karpiński - Polski Geniusz Technologii

Jacek Karpiński: Niewykorzystany Potencjał Polskiego Billa Gatesa

Odkryj niezwykłą historię Jacka Karpińskiego, genialnego polskiego inżyniera, który przyczynił się do rozwoju technologii na świecie. Dowiedz się, jak jego osiągnięcia, takie jak minikomputer K-202, mogły zmienić oblicze przemysłu, gdyby nie przeszkody narzucone przez socjalistyczny ustrój.
15-04-2023
Polski Przełom Ferromagnetyczny

Rewolucja w świecie ferromagnetyków - czy nowe materiały z Polski zmieniają reguły gry?

Odkryj polski przełom w technologii magnetycznych - wysokotemperaturowe ferromagnetyki molekularne, które mają potencjał zmienić wiele dziedzin przemysłu i zredukować uzależnienie od rzadkich metali.
07-04-2023
Rewolucja w Transporcie: Wywiad z K. Królem o IFO

Rewolucja ekologiczna w transporcie? Oto jak IFO przekształca przyszłość przesyłek i zmniejsza emisję CO2

Odkryj przyszłość ekologicznego transportu w wywiadzie z Krzysztofem Królem, ekspertem ds. IFO - innowacyjnych dronów towarowych zmieniających sektor przewozów.
05-04-2023
Geniusz układów scalonych: Prof. Cezary Ambroziak

Cezary Andrzej Ambroziak: Polski geniusz układów scalonych!

Zanurz się w inspirującej historii polskiego geniusza - Profesora Cezarego Andrzeja Ambroziaka, twórcy pierwszych w Europie układów scalonych, który przyczynił się do rozwoju współczesnej elektroniki. Odkryj jego wkład w naukę, współpracę z międzynarodowymi uczelniami i wpływ na kolejne pokolenia naukowców.
31-03-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Nowe horyzonty w leczeniu raka i zakrzepów

Przełom w medycynie: prace Filipa Fedaka i zespołu naukowców zmierzające ku rewolucji w leczeniu raka i zakrzepów!

Poznaj Filipa Fedaka, młodego naukowca, który kontynuuje prace nad potencjalnymi nowymi metodami leczenia raka i zapobiegania zakrzepom. Dowiedz się, jak polski talent może przyczynić się do zmiany oblicza medycyny i wpłynąć na życie milionów pacjentów na całym świecie.
29-03-2023
Wózek inwalidzki sterowany wzrokiem

Niezależność w zasięgu wzroku: Polski innowacyjny wózek inwalidzki otwiera nowe możliwości dla osób z niepełnosprawnościami!

Odkryj polski wynalazek, który zmienia życie osób z niepełnosprawnościami – wózek inwalidzki sterowany wzrokiem, stworzony przez studenta Krzysztofa Linga.
22-03-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023
Wszechświatowy Wędrowiec: Prof. K. Meissner

Wędrowiec po Wszechświatach: Profesor Krzysztof Meissner - odkrywca tajemnic kosmicznych zakamarków.

Zapraszamy do poznania fascynującej historii życia i naukowych osiągnięć Profesora Krzysztofa Meissnera, który nie tylko zgłębia tajemnice Wszechświata, ale również z niezwykłą pasją dzieli się swoją wiedzą, inspirując kolejne pokolenia odkrywców nauki.
17-03-2023
Rewolucyjny monitor snu z Uniwersytetu Śląskiego

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego opracowują innowacyjny monitor snu!

Poznaj innowacyjny monitor snu opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, który pomaga w walce z chrapaniem, kontroluje czynności oddechowe oraz puls, a także może być używany jako lampka, ładowarka czy monitor czystości powietrza. Dowiedz się, jak ta wielofunkcyjna technologia może poprawić jakość snu i wspierać zdrowie osób w różnym wieku.
16-03-2023
Sebastian Jakubiak: AI ChatGPT i Ewolucja Tech

Kreatorzy przyszłości: Sebastian Jakubiak o sile sztucznej inteligencji, językach wymyślonych przez maszyny i ewolucji zawodów.

Sebastian Jakubiak: Ewolucja technologii i rola sztucznej inteligencji - doświadczony informatyk dzieli się swoją wiedzą o AI, ChatGPT i o tym, jak te innowacje wpływają na nasz sposób życia, pracę i kreatywność.
15-03-2023
Bartosz Chejchman - polski student z Oksfordu

Od gier do programowania - historia Bartosza Chejchmana, polskiego naukowca z Uniwersytetu Oksfordzkiego

Zapoznaj się z fascynującą historią Bartosza Chejchmana, polskiego innowatora w dziedzinie informatyki, który z powodzeniem aplikował na studia na prestiżowym Uniwersytecie Oksford. W wywiadzie z nami opowie o swoich pierwszych krokach w programowaniu, procesie aplikacyjnym na Oksford, a także podzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości informatyki i sztucznej inteligencji.
14-03-2023

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.