Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Kosmiczne Osiągnięcia Polki

Młoda Polka w kosmicznej elicie: Od marzeń do NASA - historia niezwykłego sukcesu

Odkryj inspirującą historię młodej Polki, która dzięki swojej pasji, determinacji i talentowi zdobyła miejsce w prestiżowym programie stażowym NASA. Czytaj więcej o jej niezwykłej podróży!
19-04-2023
Jacek Karpiński - Polski Geniusz Technologii

Jacek Karpiński: Niewykorzystany Potencjał Polskiego Billa Gatesa

Odkryj niezwykłą historię Jacka Karpińskiego, genialnego polskiego inżyniera, który przyczynił się do rozwoju technologii na świecie. Dowiedz się, jak jego osiągnięcia, takie jak minikomputer K-202, mogły zmienić oblicze przemysłu, gdyby nie przeszkody narzucone przez socjalistyczny ustrój.
15-04-2023
Rewolucja w Terapii Stawów: Bottle-Brush

Polska innowacja w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów: kopolimery typu "bottle-brush"

Odkryj polską innowację w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów! Dowiedz się więcej o rewolucyjnym podejściu naukowców z Politechniki Łódzkiej, wykorzystujących kopolimery typu "bottle-brush" w terapii stawów, by poprawić jakość życia pacjentów na całym świecie.
31-03-2023
Geniusz układów scalonych: Prof. Cezary Ambroziak

Cezary Andrzej Ambroziak: Polski geniusz układów scalonych!

Zanurz się w inspirującej historii polskiego geniusza - Profesora Cezarego Andrzeja Ambroziaka, twórcy pierwszych w Europie układów scalonych, który przyczynił się do rozwoju współczesnej elektroniki. Odkryj jego wkład w naukę, współpracę z międzynarodowymi uczelniami i wpływ na kolejne pokolenia naukowców.
31-03-2023
Nowe horyzonty w leczeniu raka i zakrzepów

Przełom w medycynie: prace Filipa Fedaka i zespołu naukowców zmierzające ku rewolucji w leczeniu raka i zakrzepów!

Poznaj Filipa Fedaka, młodego naukowca, który kontynuuje prace nad potencjalnymi nowymi metodami leczenia raka i zapobiegania zakrzepom. Dowiedz się, jak polski talent może przyczynić się do zmiany oblicza medycyny i wpłynąć na życie milionów pacjentów na całym świecie.
29-03-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "This is IT", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Wszechświatowy Wędrowiec: Prof. K. Meissner

Wędrowiec po Wszechświatach: Profesor Krzysztof Meissner - odkrywca tajemnic kosmicznych zakamarków.

Zapraszamy do poznania fascynującej historii życia i naukowych osiągnięć Profesora Krzysztofa Meissnera, który nie tylko zgłębia tajemnice Wszechświata, ale również z niezwykłą pasją dzieli się swoją wiedzą, inspirując kolejne pokolenia odkrywców nauki.
17-03-2023
Nowa era w projektowaniu implantów czaszkowych

Naukowiec z AGH prekursorem w projektowaniu implantów czaszkowych za pomocą sztucznej inteligencji!

Projekt dr. inż. Marka Wodzińskiego oparty na sztucznej inteligencji pozwala na projektowanie spersonalizowanych implantów czaszkowych w znacznie szybszy sposób niż dotychczas. Dowiedz się więcej o tej innowacyjnej metodzie i przyspieszeniu procesu operacji.
09-03-2023
Kobiety na Czele Polskiej Nauki

Polskie kobiety w nauce: od badaczek kosmosu po pionierkę przeszczepu twarzy

Poznaj niezwykłe historie czterech wybitnych polskich naukowczyń - Profesor Bożena Czerny, Prof. dr hab. Magdalena Król, Dr Anna Łosiak i Profesor Maria Siemionow. Odkrycia i badania naukowe tych kobiet zmieniają nasze zrozumienie świata i przyczyniają się do postępu w dziedzinach takich jak astronomia, biologia nowotworów, geologia planetarna oraz transplantologia.
08-03-2023
Polak uczestniczy w odkryciu leku na nadciśnienie!

Polak przyczynił się do przełomowego odkrycia w leczeniu opornego nadciśnienia tętniczego!

Obiecujące wyniki badania na temat skuteczności leku aprocitentan w leczeniu opornego nadciśnienia tętniczego, przeprowadzonego przez polskiego badacza prof. Krzysztofa Narkiewicza i międzynarodowy zespół naukowców, opublikowane w prestiżowym czasopiśmie The Lancet. Dowiedz się więcej o działaniu leku oraz nadziejach na nowe terapie.
07-03-2023
Polak ojcem nowej dziedziny nauki!

Polak ojcem nowej dziedziny nauki!

Poznajcie profesora Tomasz Dietla - wybitnego polskiego naukowca i pioniera spintroniki półprzewodnikowej, którego odkrycia zmieniły sposób, w jaki wykorzystujemy metale ferromagnetyczne i półprzewodniki w przetwarzaniu i przesyłaniu informacji. Jego praca przyczyniła się do stworzenia zupełnie nowej dziedziny nauki i ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie.
03-03-2023

Najnowsze posty

O twórcy This is IT

This is IT

This is IT

This is IT

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.